Ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice - Panský dvůr

před 4 roky, 12.11.2015 v rubrice Aktuality | Co je nového? Dne 9. listopadu 2015 v Malostranském paláci v Praze převzala starostka města Kunovice Mgr. Ivana Majíčková, MBA významné ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr. V soutěži Podnikatelský projekt roku 2014 vyhlašovanou Agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu získal projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr 1. místo v kategorii Infrastruktura pro podporu inovačního podnikání (prosperita).


 Podnikatelský inkubátor Kunovice je projektem roku 2014


V pondělí 9. listopadu 2015 v Malostranském paláci v Praze převzala starostka města Kunovice Mgr. Ivana Majíčková, MBA významné ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr.

V soutěži Podnikatelský projekt roku 2014 vyhlašovanou Agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu získal projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr 1. místo v kategorii Infrastruktura pro podporu inovačního podnikání (prosperita).

Na dalších místech se v uvedené kategorii umístil projekt Technologický park - Žižkova Kasárna Písek a Vědeckotechnický park profesora Lista VUT Brno.

Kunovický podnikatelský inkubátor zahájil svou činnost v roce 2011 v čerstvě zrekonstruovaném areálu někdejšího lichtenštejnského panského dvora. Před zahájením jeho rekonstrukce se jednalo fakticky o příkladný brownfield přímo ve středu města – dlouholeté užívání státním statkem a střídání majitelů v průběhu 90. let přivedlo tuto kulturní historickou památku na pokraj jejího zániku. Dnes je díky osvícenému vedení města Kunovice, které se pustilo do rekonstrukce pozdně renesančního areálu hospodářských budov a spustilo projekt Podnikatelský inkubátor Panský dvůr, chloubou města.

Komplex zrekonstruovaných budov žije každodenním životem díky aktuálnímu zasídlení 27 firem v rámci projektu Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr, ale i díky možnosti krátkodobých pronájmů prostor nejen pro firmy sídlící ve městě Kunovice. Za zmínku snad stojí, že obsazenost či využití areálu bylo jedním z hodnotících kritérií soutěže. „Moc si tohoto ocenění vážím a děkuji všem, kdo se na projektu podíleli“, říká starostka města. „Je dalším potvrzením toho, že rozhodnutí tehdejšího vedení města o realizaci celého projektu bylo přes veškeré pochybnosti a obavy, které v diskusi před jeho schválením zazněly, správné. Výsledkem jsou občané spokojení s pěkným areálem v centru města, zasídlení podnikatelé, kteří by jinak v Kunovicích zřejmě nesídlili a také zachráněná historická památka. Úsilí vynaložené při této akci se určitě vyplatilo,“ dodává Ivana Majíčková.

Kalendář akcí
< Srpen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
00:00 - WORKSHOP
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Aktuality
WORKSHOP

RISK MANAGEMENT


12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v KunovicíchVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI