Ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice - Panský dvůr

před 4 roky, 12.11.2015 v rubrice Aktuality | Co je nového? Dne 9. listopadu 2015 v Malostranském paláci v Praze převzala starostka města Kunovice Mgr. Ivana Majíčková, MBA významné ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr. V soutěži Podnikatelský projekt roku 2014 vyhlašovanou Agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu získal projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr 1. místo v kategorii Infrastruktura pro podporu inovačního podnikání (prosperita).


 Podnikatelský inkubátor Kunovice je projektem roku 2014


V pondělí 9. listopadu 2015 v Malostranském paláci v Praze převzala starostka města Kunovice Mgr. Ivana Majíčková, MBA významné ocenění za projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr.

V soutěži Podnikatelský projekt roku 2014 vyhlašovanou Agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu získal projekt Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr 1. místo v kategorii Infrastruktura pro podporu inovačního podnikání (prosperita).

Na dalších místech se v uvedené kategorii umístil projekt Technologický park - Žižkova Kasárna Písek a Vědeckotechnický park profesora Lista VUT Brno.

Kunovický podnikatelský inkubátor zahájil svou činnost v roce 2011 v čerstvě zrekonstruovaném areálu někdejšího lichtenštejnského panského dvora. Před zahájením jeho rekonstrukce se jednalo fakticky o příkladný brownfield přímo ve středu města – dlouholeté užívání státním statkem a střídání majitelů v průběhu 90. let přivedlo tuto kulturní historickou památku na pokraj jejího zániku. Dnes je díky osvícenému vedení města Kunovice, které se pustilo do rekonstrukce pozdně renesančního areálu hospodářských budov a spustilo projekt Podnikatelský inkubátor Panský dvůr, chloubou města.

Komplex zrekonstruovaných budov žije každodenním životem díky aktuálnímu zasídlení 27 firem v rámci projektu Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr, ale i díky možnosti krátkodobých pronájmů prostor nejen pro firmy sídlící ve městě Kunovice. Za zmínku snad stojí, že obsazenost či využití areálu bylo jedním z hodnotících kritérií soutěže. „Moc si tohoto ocenění vážím a děkuji všem, kdo se na projektu podíleli“, říká starostka města. „Je dalším potvrzením toho, že rozhodnutí tehdejšího vedení města o realizaci celého projektu bylo přes veškeré pochybnosti a obavy, které v diskusi před jeho schválením zazněly, správné. Výsledkem jsou občané spokojení s pěkným areálem v centru města, zasídlení podnikatelé, kteří by jinak v Kunovicích zřejmě nesídlili a také zachráněná historická památka. Úsilí vynaložené při této akci se určitě vyplatilo,“ dodává Ivana Majíčková.

Kalendář akcí
< Květen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Aktuality
12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v Kunovicích


Pozvánka na přednášku - Prezentace firmy na sociálních…

Dne 13.12.2018 od 10,00 hod.-12,00 hod. se bude konat přednáška na téma - Prezentace firmy na…VÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI