Porada ředitelů vědeckotechnických parků v České Republice

před 3 roky, 15.6.2016 v rubrice Aktuality | Co je nového? Ve dnech 9.-10.června 2016 se v prostorách Podnikatelského inkubátoru v Kunovicích uskutečnila mezinárodní porada ředitelů vědeckotechnických parků pořádaná Sdružením vědeckotechnických parků České republiky.

TISKOVÁ INFORMACE


Porada ředitelů  vědeckotechnických parků v ČR


V Kunovicích se ve dnech 9.-10. června 2016 uskutečnila mezinárodní porada ředitelů vědeckotechnických parků pořádaná Sdružením vědeckotechnických parků ČR. Hostitelem byl Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr.

V úvodu jednání seznámila starostka města Kunovice přítomné se stručnou historií Kunovic i samotného areálu Panský dvůr, místostarosta a jednatel společnosti Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr, s.r.o. Pavel Vardan pak přiblížil projekt kunovického podnikatelského inkubátoru i jeho historii. V rámci stanoveného programu si měli účastníci porady možnost prohlédnout celý areál a po prohlídce dokumentace jeho původního stavu před rekonstrukcí nešetřili slovy chvály.

Vedle běžné agendy společnosti informoval prezident společnosti Pavel Švejda o stávajícím stavu národní sítě vědeckotechnických parků v České republice (dále VTP V ČR) - údaje o 14 akreditovaných a 35 provozovaných VTP v ČR, které tvoří tuto síť, jsou k dispozici na www.svtp.cz. Prezident společnosti také informoval přítomné o nadcházející 33. světové konferenci IASP, která se uskuteční v září tohoto roku v Moskvě.

Zpráva Pavla Švejdy také mimo jiné zahrnula informaci o probíhající 13. etapě akreditací VTP v ČR na základě podaných žádostí. Přítomní byli rovněž informováni zástupcem agentury Czechinvest o programu Služby prosperity OPPIK určeném malým a středním žadatelům na podporu rozšiřování stávající infrastruktury i budování nových kapacit. Další podpůrnou aktivitou malým a středním podnikům je program Inovační vouchery zaměřený na zahájení či zintenzivnění svých vlastních inovačních aktivit. Pomoc je zacílena na rozvoj komunikace, sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou.

„Pro Kunovice je to velká čest, že se v prostorách Podnikatelského inkubátoru Kunovice - Panský dvůr uskutečnila tato porada. Po pěti letech provozování PIKu se stále více potvrzuje, že to byl smysluplný a životaschopný projekt. V současné době jsme také požádali o akreditaci a čekáme na vyhodnocení“ glosuje kunovická starostka Ivana Majíčková

Účastníci porady odjížděli z Kunovic s celou řadou dalších informací důležitých pro jejich další práci a provoz i další rozvoj jednotlivých vědeckotechnických parků. Příští mezinárodní porada ředitelů VTP se uskuteční v Plzni ve dnech 8. – 9. 6. 2017.

Kalendář akcí
< Srpen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
00:00 - WORKSHOP
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Aktuality
WORKSHOP

RISK MANAGEMENT


12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v KunovicíchVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI