Porada ředitelů vědeckotechnických parků v České Republice

před 2 roky, 15.6.2016 v rubrice Aktuality | Co je nového? Ve dnech 9.-10.června 2016 se v prostorách Podnikatelského inkubátoru v Kunovicích uskutečnila mezinárodní porada ředitelů vědeckotechnických parků pořádaná Sdružením vědeckotechnických parků České republiky.

TISKOVÁ INFORMACE


Porada ředitelů  vědeckotechnických parků v ČR


V Kunovicích se ve dnech 9.-10. června 2016 uskutečnila mezinárodní porada ředitelů vědeckotechnických parků pořádaná Sdružením vědeckotechnických parků ČR. Hostitelem byl Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr.

V úvodu jednání seznámila starostka města Kunovice přítomné se stručnou historií Kunovic i samotného areálu Panský dvůr, místostarosta a jednatel společnosti Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr, s.r.o. Pavel Vardan pak přiblížil projekt kunovického podnikatelského inkubátoru i jeho historii. V rámci stanoveného programu si měli účastníci porady možnost prohlédnout celý areál a po prohlídce dokumentace jeho původního stavu před rekonstrukcí nešetřili slovy chvály.

Vedle běžné agendy společnosti informoval prezident společnosti Pavel Švejda o stávajícím stavu národní sítě vědeckotechnických parků v České republice (dále VTP V ČR) - údaje o 14 akreditovaných a 35 provozovaných VTP v ČR, které tvoří tuto síť, jsou k dispozici na www.svtp.cz. Prezident společnosti také informoval přítomné o nadcházející 33. světové konferenci IASP, která se uskuteční v září tohoto roku v Moskvě.

Zpráva Pavla Švejdy také mimo jiné zahrnula informaci o probíhající 13. etapě akreditací VTP v ČR na základě podaných žádostí. Přítomní byli rovněž informováni zástupcem agentury Czechinvest o programu Služby prosperity OPPIK určeném malým a středním žadatelům na podporu rozšiřování stávající infrastruktury i budování nových kapacit. Další podpůrnou aktivitou malým a středním podnikům je program Inovační vouchery zaměřený na zahájení či zintenzivnění svých vlastních inovačních aktivit. Pomoc je zacílena na rozvoj komunikace, sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou.

„Pro Kunovice je to velká čest, že se v prostorách Podnikatelského inkubátoru Kunovice - Panský dvůr uskutečnila tato porada. Po pěti letech provozování PIKu se stále více potvrzuje, že to byl smysluplný a životaschopný projekt. V současné době jsme také požádali o akreditaci a čekáme na vyhodnocení“ glosuje kunovická starostka Ivana Majíčková

Účastníci porady odjížděli z Kunovic s celou řadou dalších informací důležitých pro jejich další práci a provoz i další rozvoj jednotlivých vědeckotechnických parků. Příští mezinárodní porada ředitelů VTP se uskuteční v Plzni ve dnech 8. – 9. 6. 2017.

Kalendář akcí
< Listopad 2018 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29
 
 

Aktuality
Pozvánka na seminář - Proč začít podnikat v oblasti…

Dne 21.11.2018 se koná v Technologickém inovačním centru setkání s osobností - Martin Kotek…


Kybernetická revoluce ve Zlíně

KYBERNETICKA REVOLUCE.CZ-LID VERSUS ROBOTI? Kde: TIC Zlín 20.11.2018 od 9,00 hod.


Město Kunovice získalo dodtaci na revitalizaci staré školy

Starou školu v Kunovicích čeká rekonstrukceVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI