Projekt "Slaďování"

Dlouhodobý program motivace zaměstnavatelů Kunovicka ke slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců/kyň“, registrační číslo projektu CZ.1.04/3.4.04/76.00131, je financován v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z Evropského sociálního fondu

Projekt Dlouhodobý program motivace zaměstnavatelů Kunovicka ke slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců a zaměstnankyň, můžeme v širších souvislostech vnímat jako jeden z nástrojů pro-rodinné politiky a zároveň nastroj, který nepřímo podporuje politiku zaměstnanosti. Cílem je usnadnit rodičům i zaměstnavatelům přizpůsobení vzájemných požadavků tak, aby vedly k větší výkonnosti i k větší spokojenosti obou zúčastněných stran. Sladění v ideálním případě znamená, že zaměstnavatel uzná právo jednotlivce na plnohodnotný život v rámci i mimo práci.

Harmonizace podle zkušeností západních zemí přispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti, stabilizaci pracovní sily a zvyšovaní její loajality. Lidé, kteří mají bohatý osobní život, jsou pro firmu hodnotnější. Ti, co zasvětili všechen čas jen práci, ztrácejí odstup a nemohou mít tak dobré nápady. (Jo Harlow, Nokia in Nina Bosničova Gender Studies,o.s.)

Problematika slaďovaní reaguje na specifické a rozmanité potřeby jednotlivců. Je to určitá míra, ve které je efektivita a spokojenost jednotlivce v pracovních a rodinných rolích v souladu s individuálními životními prioritami (Greenhaus, Allen, 2006). Jedna se o zohlednění požadavků zaměstnanců a zaměstnankyň udržet si profesní růst a zároveň se věnovat výchově děti, péči o blízké osoby či osobním zájmům (Gender Studies, 2009). Slaďovaní práce a rodiny se v dnešní době jeví jako imperativ řízení lidských zdrojů. Při zavádění různých programů však existuji rizika, jedním z rizik jsou opatřeni, o něž zaměstnanci nemají zájem nebo je neumí využívat. Bylo tedy nutné provést průzkum potřeb v obou cílových skupinách: mezi rodiči, kterých se problematika slaďovaní týká a mezi zaměstnavateli regionu.

Oficiální webové stránky projektu jsou http://www.sladovani-kunovice.cz/

Partneři

  • Podnikatelský inkubátor Kunovice – Panský dvůr, s.r.o.
  • Město Kunovice
  • Centrum pro matky s dětmi Beruška
  • Evropský polytechnický institut, s.r.o.
Kalendář akcí
< Srpen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
00:00 - WORKSHOP
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Aktuality
WORKSHOP

RISK MANAGEMENT


12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v KunovicíchVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI