Vyhlášení výsledků soutěže Inovační firma Zlínského kraje

před 7 roky, 29.5.2012 v rubrice Aktuality | Co je nového? Inovační firmou Zlínského kraje se stala uherskobrodká zbrojovka

Inovační firmou roku 2012 se stala Česká zbrojovka, a.s. Titul získala uherskobrodská společnost za rozsáhlou inovaci sortimentu. Čestná uznání pak obdržely společnosti Koma Modular Construction, s.r.o. z Vizovic a Austin Detonator, s.r.o. ze Vsetína. Slavností vyhlášení soutěže, jejímž cílem je ocenit firmy z regionu, kterým se díky inovacím podařilo výrazným způsobem rozvinout své podnikání, se uskutečnilo 22. května v prostorách Podnikatelského inovačního centra v areálu Svitu.

Do třetího ročníku soutěže Inovační firma Zlínského kraje 2012 se přihlásilo více než 20 společností. Všechny přihlášky hodnotili odborníci. „Posuzovali především přidanou hodnotu inovací a to, jak zavedení nových technologií či nabídka nového výrobku nebo služby zvýšila konkurenceschopnost dané společnosti,“ uvedla za pořadatele Daniela Sobieská. Pořadatelem soutěže je prostřednictvím Technologického inovačního centra Zlínský kraj.

„Rozvoj regionu není možný bez rozvoje místních firem. V současné době, kdy se světová ekonomika potýká s  krizí, to platí dvojnásob. Jsem rád, že v našem kraji máme firmy, které investují, inovují a posilují tak svoji stabilitu a dávají lidem práci. Tato soutěž je mimo jiné poděkováním za jejich aktivity,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.


Nejvyšší ocenění zaslouženě získala Česká zbrojovka. Jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelů ve Zlínském kraji se podařilo díky inovovanému sortimentu zbraní meziročně zvýšit tržby i zisk o 20 až 30 procent, navíc při snížení výrobních nákladů.

Čestné uznání si z třetího ročníku krajské soutěže odnáší vizovická společnost Koma Modular Construction, která se zabývá výrobou obytných a sanitárních kontejnerů a výstavbou objektů z prostorových modulů. Firma realizovala jak inovace produktů, tak i výrobních procesů. Výsledkem je mimo jiné naprosto ojedinělý nízkoenergetický kontejner s možností rekuperace. Inovací výrobních procesů se pak podařilo hlavně zvýšit produktivitu práce.

Výrazným způsobem do inovací investoval rovněž vsetínský výrobce roznětných systémů Austin Detonator.Firma takřka tři roky pracovala na unikátním produktu ekologické řady rozbušek, které neobsahují těžké kovy. Tyto rozbušky, které na  globálním trhu dosud chybějí, budou pro celý svět vyráběny výhradně v České republice. Podnik, který dává práci více než 750 lidem, si od nového produktu slibuje nárůst tržeb až o 25 procent během tří let. Důležitý je i aspekt ochrany životního prostředí. Od hodnotitelů soutěže proto firma získala čestné uznání.

Kalendář akcí
< Srpen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
00:00 - WORKSHOP
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Aktuality
WORKSHOP

RISK MANAGEMENT


12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v KunovicíchVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI