Výsledky 2. ročníku soutěže Vstřícný zaměstnavatel

před 4 roky, 26.3.2015 v rubrice Aktuality | Co je nového? Projekt Slaďování na Kunovicku vyhlásil 2. ročník soutěže Vstřícný zaměstnavatel a už jsou známy i výsledky.

Projekt Slaďování na Kunovicku vyhlásil 2. ročník soutěže Vstřícný zaměstnavatel a už jsou známy i výsledky. Zapojeno bylo čtyřicet regionálních firem. Do soutěže bylo nominováno celkem dvacet sedm. Všech společností, které se zapojily si velmi ceníme. Ukázaly, že chtějí pomoci více slaďovat pracovní a rodinný život zaměstnanců/kyň. Tímto potvrdily, že pro-rodinná personální opatření budou v následujících letech stále aktuálnější a diskutovanější. 
Soutěžilo se ve třech kategoriích podle počtu zaměstnanců.

I. kategorie: firmy do 20 zaměstnanců ukázaly, že je u nich komunikace se zaměstnanci/kyněmi velmi důležitá a přístup k nim je velmi individuální. Snaží se o přátelskou až rodinnou atmosféru, kterou podporují i společnými akcemi či večírky. Právě v této kategorii byly výsledky velmi vyrovnané. Nakonec 1. místo získalo IC Tour, s.r.o., 2. místo Luhačovské zálesí, o.p.s., 3. místo Balnearia, s.r.o.

II. kategorie: firmy od 20-75 zaměstnanců. Zde byl oceněn zejména přístup k využití alternativních pracovních úvazků, využití cloudového systému pro práci z domova. Stejně jako komunikaci se zaměstnanci/kyněmi na mateřské či rodinné dovolené, pořádání firemních oslav, dnů otevřených dveří a nabídky firemních benefitů. V této kategorii zvítězila a 1. místo získala společnost Sběrné suroviny UH, s.r.o., 2. místo si odnáší EPS, s.r.o. a 3. místo patří společnosti Favex, s.r.o.

III. kategorie: firmy nad 75 zaměstnanců. U těch je slaďování pracovního a rodinného života vůbec nejtěžší. Zejména, pokud jde o výrobní firmy. Přestože se musí hlavně zaměřit na to, aby generovaly zisk, nezapomínají ani na personální politiku a své zaměstnance/kyně. Zavádějí alternativní pracovní úvazky, otcovskou dovolenou a formalizují pro-rodinná opatření v interních směrnicích. Začleňují rodiče na rodičovské dovolené do vzdělávacích programů i firemních akcí. Vítězství, tedy 1. místo získala společnost REC Group, s.r.o., 2. místo Mesit přístroje spol. s.r.o., 3. místo obsadila Kovovýroba Hoffmann, s.r.o.

Mimořádné ocenění získala Uherskohradišťská nemocnice a.s., která jako jediná ze všech zúčastněných společností provozuje firemní školku.

Všem vítězům gratulujeme. Jsou důkazem, že Vstřícné zaměstnavatelé v regionu opravdu máme. Je třeba si jich vážit a stále je podporovat. Právě proto projekt Slaďování na Kunovicku vyhlásil tuto soutěž a rozhodl se je ocenit. Přehled všech společností nominovaných do soutěže najdete na www.sladovani-kunovice.cz.

Projekt Slaďování na Kunovicku je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Podporujeme vaši budoucnost.

Kalendář akcí
< Srpen 2019 >
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
00:00 - WORKSHOP
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Aktuality
WORKSHOP

RISK MANAGEMENT


12.ročník Vodafone Nápad roku právě startuje

Startuje soutěž Vodafone Nápad roku - přihlášky do 11. května 2019


Pozvánka - Konzultační den CZECHINVEST

Konzultační den pro podnikatele 22.5.2019 v KunovicíchVÝZNAMNÍ PARTNEŘI PROJEKTU


SPOLEČNOST VĚDECKOTECHNICKÝCH PARKŮ ČR


http://www.svtp.cz

VÝZNAMNÍ PARTNEŘI